החלה ההרשמה לברכה ותפילה

ביום הילולת הצדיק המקובל אלקי חסידא קדישא כמור"ר חיים 'ן עטר ז"ל, יום ט"ו לחודש תמוז.

רואים ישועות ב- "אור החיים הקדוש"

קבר אור החיים נמצא בשיפולי הר הזיתים ועל מצבתו חרות: "והארץ האירה מכבודו כאשר יאירו שבעת הנרות, הוא זיוה הוא הדרה, ה"ה המופלא וכבוד ה' מלא, המקובל אלקי חסידא קדישא כמור"ר

חיים 'ן עטר ז"ל. נתבקש בישיבה של מעלה יום ט"ו לחודש תמוז שנת ה'תק"ג להנות מזיו השכינה"

כל העולם רעד מקדושתו, ואשר כבר בחייו העידו עליו גדולי מרוקו "איש אלקים קדוש הוא בדורינו ומצוי במחנינו", ושהבעל שם טוב הקדוש העיד עליו ש"כל דבריו ברוח הקודש". הרה"ק רבי נפחס מקוריץ העיד על ספרו, "אור החיים", ש"הלימוד בספר זה מסוגל לנשמה כמו הזוהר הדוש, שכן המחבר היה נשמת משיח בדורו כמו רשב"י בדורו!".

תפילה זו תיקן רבי חיים בן עטר, האור החיים, לאמרה בתפילת מוסף של יום הכפיורים, בעת ששליח הציבור אומר "ויעבור" (בפעם הראשונה, בעת אמירת י"ג מידות שבע פעמים).

וזו לשון התפילה שתיקן האורח חיים הקדוש:

יהי רצון מלפניך אבינו מלכינו, אלקינו, ידידות אור נפשינו, רוחינו ונשמתינו, למען בריתך אשר כָּרַתָּ לשלש עשרה מידות שאינן חוזרות ריקן לעולם מלפניך, זכור אהבתינו וחיבתנו והשב שכינתך לבית קדשינו ותחזור להשתעשע בנו כימי קדם, כי קשה פרידתך ממנו כפרידת נפשינו מגופינו, המו מעינו, וכלתה נפשינו אל גאולת שכינתך ואל מעון קדשיך, ולרצונך ה' נכספנו, הננו מתחננים ובוכים לפניך, ה' אב הרחמן, על גלות השכינה, הושיעה ה' שכינתך, ודבק נפשינו באהבתך הנעימה והעריבה על נפשינו, וייעול מלכינו בהיכליה.

מסירת שמות לתפילה ביום ההילולה ע"י מוקד הישועות והתפילות של מוסדות ברסלב מאיר

שם פרטי ומשפחה של המבקש (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

יש למלא שם פרטי ושם האמא, ולפרט את הבקשה...

כגון : לברכה, זיווג הגון, זרע של קיימא, לידה קלה, פרנסה ברווח ובנחת, רפואה שלימה, בריאות איתנה, הצלחה, ושמחת חיים...

 

למעוניינים בלבד לתרום לפעילות חסידי ברסלב

או עבור סעודות צהריים חמות לעניים הגונים

נא להשאיר שם ומספר טלפון ליצירת קשר !

קורות חיים

נולד בשנת תנ"ו, 1696, במרוקו בעיר סאלי לחוף האוקיינוס. מוצאה של משפחתו, משפחת בן עטר היא מספרד, ופירוש השם עטר הוא בושם או רוכל בשמים. רבו הראשון היה סבו שעל שמו הוא נקרא. התפרנס משזירת בגדי זהב וכסף. בשנת תס"ז נישא לבת קרובו ר' משה בר' שם טוב אבן עטר. בשנת תפ"ה נכלא כתוצאה מריב כספי בנוגע לירושה מחותנו. בשנת תצ"ב נדפס ספרו "חפץ ה'". מחמת מצוקת הרדיפות עבר לעיר מקנס ומשם לפאס. בשנת תצ"ח היה רעב כבד במרוקו והרב עבר לבירה דאז טטואן ומשם לאיטליה דרך אלג'יר, שם הדפיס את ספריו "אור החיים" ו"פרי תואר".

בחודש סיוון ה'תצ"ט הגיע אל ליוורנו שבאיטליה על מנת לארגן עלייה גדולה לארץ ישראל, שם מינה את ר' משה פרנקו ועוד כמה מנכבדי הקהילה כגבאים לאיסוף כספים למטרות העלייה.

בחודש אב תק"א עלה עם שלושים מתלמידיו ובני ביתם לארץ ישראל דרך אלכסנדריה, והם התיישבו בעכו. משם ערך "זיארות" – עליות לקברי קדושים בגליל והגיע גם לטבריה. ר' חיים בן עטר ותלמידיו עברו מעכו לפקיעין, ובסוף שנת תק"ב עברו לירושלים שם הקים שתי ישיבות, אחת לתורת הנגלה ואחת לנסתר. ר' חיים בן עטר נפטר במוצאי שבת ט"ו בתמוז שנת תק"ג והוא בן 47 שנה בלבד, פחות משנה לאחר עלייתו לירושלים.

ר' חיים בן עטר עסק בצרכי ציבור ופרנסת תלמידי חכמים עוד בהיותו בחו"ל, תרם להרחבת היישוב היהודי בארץ במאה ה-18. והיה בקשר עם רבנים ברחבי הארץ, כגון רבי חיים אבולעפיא. כמו כן פעל נגד הקראים בירושלים. תלמידו המפורסם היה החיד"א – ר' חיים יוסף דוד אזולאי. הבעש"ט העיד על רבי חיים בן עטר שהוא היה ראוי להיות משיח בדורו. ר' יהודה ביבאס היה נכדו.

ספרים של האורח חיים הקדוש

 • חפץ ה' – חידושים על מסכתות הש"ס ברכות, שבת, הוריות וחולין.
 • פרי תואר – ספר הלכה על שולחן ערוך חלק יורה דעה בו הוא חולק על פסקי ה"פרי חדש" לרבי חזקיה די סילוה.
 • ראשון לציון – חידושים על הש"ס ופירוש על 5 מגילות וכמה מספרי הנ"ך.
 • ארץ החיים – שלושה עניינים: תשובה בעניין מקח וממכר; אגרת מבית הדין בסאלי שבמרוקו לבית הדין בפאס; אגרת מסע עם התלמידים מעכו לצפת וטבריה.
 • אור החיים – פירושו המפורסם על התורה. נתחבב על חוגי החסידים והרבה מהאדמו"רים העריצו ספר זה. ספר זהו הודפס בחלק מהמהדורות של "מקראות גדולות" ומבוסס בחלקו על תורת הקבלה. מקובל לקרוא לספר אור החיים הקדוש, ומפורסם שהוא בין שלשת הספרים שנתחברו בדורות האחרונים שזכו ליקרא בתוספת זו, והם: אלשיך הקדוש והשל"ה הקדוש. על ספרו זה נכתבו פירושים רבים במהלך הדורות, ולאחרונה גם יצאו פירושים מורחבים ומלוקטים בהוצאת מוסד הרב קוק ומכון עוז והדר.

שם פרטי ומשפחה של המבקש (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

יש למלא שם פרטי ושם האמא, ולפרט את הבקשה...

כגון : לברכה, זיווג הגון, זרע של קיימא, לידה קלה, פרנסה ברווח ובנחת, רפואה שלימה, בריאות איתנה, הצלחה, ושמחת חיים...

 

נ.ב תרומות יתקבלו בברכה !

נא להשאיר שם ומספר טלפון ליצירת קשר !

המעוניינים להיות מתומכי אורייתא, תומכי התורה ולומדיה, לזכות ולקחת חלק בלימוד התורה של מוסדות ברסלב, זיכוי הרבים והצלת נפשות ממש… ניתן לתרום מכספי מעשר עבור עניים הגונים. בישיבתנו בחורים ללא יכולת כלכלית אשר נפשם חשקה בעסק התורה ובעבודת המידות בשמחה קח יוזמה ובוא להיות שותף ! ניתן לתרום (בקישורית להלן) ע"י חברת פייפל, בכרטיס אשראי, באופן הבטוח ביותר ברשת ! תזכו למצוות בברכת התורה ולומדיה – שיתקבלו תפילותיכם ותראו פירות עולם. מוסדות ברסלב מאיר

"PayPal הדרך הקלה והבטוחה לשלם באופן מקוון!"

2 תגובות so far.

 1. הודעה לכל הגולשים און ליין הגיב:

  אנחנו יוצאים להתפלל עוד כמה דקות למי שרוצה הזדמנות אחרונה למסור שמות !!

 2. SEND YOU NAME הגיב:

  WE ARE GOING TO PRAY IN IN 5 MIN SEEND YOUR NAME!!!

השאר תגובה


מתכונים לאוכל רוחני

ישיבת ברסלב

נכתב ב כ״ז באב ה׳תשע״ג (3 באוגוסט 2013)

סגור לתגובות על ישיבת ברסלב

אודותינו | צור קשר.

נכתב ב י׳ באב ה׳תשע״ג (17 ביולי 2013)

תגובה אחת

הקולמוס כותב

תפילה לרפואה

נכתב ב כ״ט בניסן ה׳תשע״ה (18 באפריל 2015)

6 תגובות

אין ייאוש בעולם כלל...

נכתב ב א׳ באייר ה׳תשע״ז (27 באפריל 2017)

אין תגובות

פרשת השבוע לילדים |...

נכתב ב א׳ באייר ה׳תשע״ז (27 באפריל 2017)

אין תגובות

צרות העולם הזה |...

נכתב ב א׳ באייר ה׳תשע״ז (27 באפריל 2017)

אין תגובות

די לבקש לגיטימציה מן...

נכתב ב ל׳ בניסן ה׳תשע״ז (26 באפריל 2017)

אין תגובות

חסד חינם

 • סט טלית תפילין בעיצוב האש שלי, בברסלב בוער אש הבער אותה בליבי, תוקד עד ביאת המשיח ועוד.... הסט כולל = תיק טלית, 2 תיקי תפילין. ניתן לשלב בעיצובים של האש...
 • חנות של ברסלב | תיקי טלית ותפילין בעיצוב האש שלי | כיסוי לחלות | ספרים | דיסקים במחיר הפצה למען זיכוי הרבים
 • תיקון לנפטרים | סדר השכבה לנפטר | אמירת קדיש | לימוד משניות | עילוי נשמה למען זיכוי הרבים ואהבת ישראל [ללא תשלום], המעוניינים לתרום לזיכוי והנצחת הנפטר כל השנה יש ליצור קשר באתר או ב 050-4161022
 • פדיון נפש, מסוגל לפדות את האדם מכל צרה וצוקה, נגע ומחלה. גזירה קשה, פחד, חרדות, מחלות נפש, לפני ניתוח, צרכים המתקת הדין, החיים לא זורמים? פדיון נפש ייעוץ והדרכה.