פרשת השבוע

האזינו

בס"ד, ירושלים עיה"ק תו"ת בב"א. יום ו' עש"ק לס' האזינו

לכבוד…אחדשה"ט! בעזהי"ת אכתוב לך משהו הקשור לפרשת השבוע האזינו

פרשת השבוע האזינו

וזהו: (דברים לב- א) "האזינו השמים-ואדברה".

בנוהג שבעולם שכל אחד חושב שהוא מבין ענין, ומבין בכל נושא, ועל כל דבר יש לו דעה, ויש לו מה לומר, הלא תראה שאנשים מביעים דעתם בעניני בטחון, אע"פ שלא מבינים כלום בנושא, ויש שבטוחים שיש לעשות כהבנתם, כגון לצאת למלחמה, אע"פ שאינו יודע יחסי וטיב הכוחות והנשק, והמחיר הכבד שעלולים לשלם, בהווה ובעתיד הקרוב והרחוק  והם דברים הנוגעים לחיים ולמות של רבים מאד, ואפילו אלפים וכו', ואעפ"כ לא נרתעים מלקשקש ולדבר בביטחה גבוה גבוה, וגם לא מבינים בהשלכות המדיניות, והכלכליות, שהם נושאים כבדים, ובמיוחד כשהדבר נוגע לרבים, [ובזה"ז בארץ ישראל, הדבר נוגע למליונים]. ואפילו מי שלכאורה אמור להבין קצת במה מדובר ובמאי עסקינן, כיון שיש לו נתונים שלכאורה הם מעודכנים ונכונים, ויש לו מקום לחשוב ולשקול בנושא, מכל מקום מי הוא בסך הכל, כי מה אנו ומה חיינו, ובפרט כשהדבר נוגע ויש לו השלכות לרבים (ולענינינו מליונים, יהודים!!), ואם הוא לכאורה חושב כך, איך יכול להחליט ולקבל אחריות בדברים כה חמורים, ומורכבים, הנוגעים לציבור גדול.

ולמעשה- אחרי כל מה שחושב – עדיין איננו יודע מהו דעת התורה, ומה השי"ת חושב על כך, ואיך יש להתנהג בנושא זה על פי תורתינו הקדושה. וכן בכל שאר הנושאים, מאות ואלפים ורבבות. כי לאו דוקא בעניני בטחון, ועניני פיקוח נפש, בכל אופני דיני נפשות, אלא בכל נושא ונושא, כגון עניני ממונות, וכו' וכו', רוב העולם חושב את עצמו מבין גדול בכל ומביעים דעתם בכל נושא. וגם הלא תראה שישנם רבים אשר טרם הבינו מה ששאלו אותם, וטרם הקשיבו, או טרם מבינים במאי עסקינן, כבר זורקים בשטף תשובות קולחות וברורות, לפני שיודעים כלל מהו הדיון. וכבר נודע שיש רבים שלא מקשיבים כלל לזולתו, ואעפ"כ לא נרתעים מלקטוע את דבריו ולענות על מה שלא שאלוהו כלל. וכבר היו לעולמים שעיתונאים שאלו דעת חברי כנסת, וסנטורים וכו', מהו דעתו על אירוע חמור (שלא התרחש) במדינה ועיר שלא קיימים), ורבו העונים, זה בכה, וזה בכה, זה אמר שזה אירוע חמור מאד, וזה אמר שזה אירוע זמני, וזה שזה אירוע יוצא דופן, וזה אמר ששמע על כך (מה שלא היה ולא נברא) ורוצה להתעדכן ביותר פרטים, וזה אמר שלדעתו צריכים לארגן מחאה של הקהילה הבינלאומית, וזה אמר שצריכים לשלוח כוחות צבאיים לאיזור. וכו' וכו'.

וזה בחי' פרשת השבוע "האזינו השמים –ואדברה". היינו שבכל נושא ונושא אפילו הוא מעודכן היטב בפרטיו התואמים את המציאות, וגם הוא מבין בנושא, בכל אופן ובכל מקרה קודם צריך לבחינת "האזינו השמים" היינו לברר מה חושבים בשמים על כך ומהו רצון ה', ודעת תורה בנושא, ורק אח"כ לפעמים "ואדברה". ויהי רצון שנזכה להתבטל לדעת התורה הקדושה, לדעת תורה אמיתי.

בברכת התורה וכטו"ס שמעון יוסף ויזנפלד הכהן

 

תגים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *