תודה

מכתבי תודה מאת - אתר הברכות של ישראל

מכתבי תודה (אוסף של 32 ברכות – מאתר הברכות של ישראל)

הכרת תודה לאדם לחבר, הודיה או הערכה על כל דבר התקבל או תתקבל – נחשב לאחד מכללי הנימוס של החברה המתוקנת דהיינו פשוט להיות בן אדם ערכי, שיודע ומעריך את לא רק את עצמו אלא גם את הזולת.

תודה

אמירת המילה תודה, לא רק מראה על נימוס, אלא גם מגדילה את הקשר האנושי שאנשים יעזרו בעתיד לזולתם, לטובת אנשים אחרים או משימות אחרות.

תודה ביהדות

ביהדות הכרת הטוב היא גם מהסיבות שעל האדם מוטל לקיים את דיני התורה והמצוות, מתוך הכרת הטוב לבורא שהעניק לו חיים. אך הכרת הטוב אינה רק בין איש לרעהו אלא אפילו על חי צומח ודומם, במדרש נכתב כי הסיבה שבמכות מצרים אהרן הוא זה שהכה ביאור ולא משה, כי משה סירב להכות מתוך הכרת הטוב ליאור שהצילו כשהיה תינוק, "אמר לו איני יכול להפכו, וכי יש אדם שותה מן הבאר משליך אבן לתוכה?" (זה מקור הפתגם "בור ששתית ממנו מים אל תירק לתוכו").

גם ברכות הנהנין מוסברות בשל הסיבה של הכרת הטוב. בתלמוד נכתב "אלא סברא הוא אסור לו לאדם שיהנה מן העולם הזה בלא ברכה" כלומר: אין צורך במקור למצווה שעלינו לברך ולהודות על האכילה אלא הדבר מובן מסברה פשוטה.

פחד להיות חייב

העולם מפחד לומר תודה כדי לא להיות חייב לזולתו – לכן נמנעים מלומר להכיר טובות וממעטים את הטוב שעושים עבורם באומר "מה בסך הכל הוא עשה", אבל כל אדם יודע שהוא עושה ומייטיב לאחרים כמה חסר הפירגון הזה, לא בשביל הגאווה אלא בשביל החיזוק של עשיית הטוב !
אז טוב הודות להשם , ולאנשים לא בשביל שזה יחזור אליך או בשביל הנימוס אלא בשביל לדעת השארת טעם טוב בנשמה של השני, הרמת אותו עודדת אותו עם הערכה על הטוב שעשה , הטוב שיש בו יפרח ויתחזק !!! פשוט יהי עולם שמח יותר בריא יותר – שרוצה לעזור באמת.

 

…רוצים לומר תודה אבל חסרות לכם מילים ?

כנסו יש לנו כמה חרוזים והצעות נחמדות – פשוט להודות !

לעוד ברכות איחולים ומילים חמות להודות

חפשו בקטגוריה – תודה

הראה עוד

מאמר מקושר

כתיבת תגובה