תיקון נפטרים

תיקון נפטרים | השכבה | יום-פטירה

קדיש

תיקון נפטרים

חלמתם חלום על נפטר קרוב או רחוק – רוצים לדעת מה זה אומר? נתקלתם במושג “תיקון הנפטרים” והרמתם גבה, שאלתם חברים ולא היה להם מושג? אתם מעוניינים לעשות תיקון לנפטר קרוב או רחוק ולא ידעתם לאן לפנות? לפניכם כל התשובות לכל השאלות על  תיקון נפטרים.

מה זה בעצם “תיקון הנפטרים” ?

תיקון הנפטרים הוא יום מיוחד (כידוע ליודעי סוד – ערב ראש חודש, או יום הפטירה, ועוד רשימת תאריכים בהם דנים נשמת החיים והנפטרים) בו ישיבת ברסלב מאיר, הרבנים ותלמידי חכמים יראי שמיים – מקדישים את לימוד התורה, והתפילות, וקוראים קדיש, ותיקון הכללי במניין.., לפעמים (תקיעת שופר, תפילת יזכור), תפילות ותחינות נוספים לעורר רחמי שמיים לטובת תיקון הנפטר, (הקפות עם ספר תורה עושים רק בעשרת ימי תשובה ערב יום כיפור) לאחר מכן מקיימים סעודת מצווה עם כל הברכות הנלוות לכך –

וכל זאת לעילוי נשמות הנפטרים להיטיב ולהרבות זכויות לנשמתם שתהי’ צרורה בצרור החיים.

חשוב לדעת! אין זה משנה אם הקרוב נפטר לפני שלושים שנה או לפני שנה וגם בתוך השנת פטירה שלו… ולא משנה גיל הפטירה. תיקון הנפטרים מועיל לכל נשמה ונשמה, בפרט למי שחלם חלום על נפטר קרוב או רחוק, מתאבדים, או מי שלא אמרו עליו משפחתו במשך השנת פטירה, וכיו’.., ואין לתאר ואין לשער את נחת הרוח שתיקון זה עושה לנשמות הנפטרים. נשמת הנפטר יכולה לעלות מעלה מעלה למקום מנוחתה עדן, בזכות תיקון זה… תיקון הנפטרים למעשה נותן לנשמה מזון רוחני ונחת רוח שהיא כ”כ זקוקה לו שם למעלה, וזוהי מתנת חינם יקרה מאין כמוה – וזכות עצומה לנפטר ולחי !

וזו לשון הטוהר של חמדת ליבנו, הרב יהודה פתייה זצ”ל בספרו הקדוש “מנחת יהודה”: “אם היורשים רצונם לעשות נחת רוח למת, להושיעו ולהצילו מכף הקלע ומדינה של גהינום, שהוא נידון בהם, אין שום אופן, כי אם לשפוך שיח ותפילה בפני מלכו של עולם בעד המת ההוא. וייקבצו עשרה אנשים כשרים יודעי ספר ויעשו למת סדר תיקון”.

מה עושה התיקון לנפטרים עצמם ?

התיקון מועיל מאד מאד לנשמת הנפטר. יש אין ספור סיפורים על נפטרים שבאו בחלום לקרוביהם וביקשו שיעשו להם תיקון, וגם שבאו לאחר התיקון והודו לקרוביהם. (את הסיפורים המלאים ניתן לשמוע באתר הבית). תיקון לנפטרים מועיל מאד לנשמה ומעלה אותה מעלה מעלה, בפרט נפטרים שנפטרו במיתות משונות, נפטרו בטרם עשו תשובה בחייהם וכו’ (אין שום בעיה ועיקוב וחשש לעשות תיקון נפטרים בשנה הראשונה של הנפטר!!). תיקון לנפטרים ופעולות ומעשים טובים שאנחנו עושים בעולם הזה משפיעות על העולמות העליונים. כדאי ומומלץ לעשות חסד עם הנפטרים שכן זהו חסד בלבד! אהבת חינם טהורה ללא מטרות רווח. ומי יתן ובע”ה יהיו מליצי יושר עבורינו.

האם התיקון חינם או בתשלום ?

התיקון כמו שמופיע בתחילת הדף יש 2 מסלולים :

מסלול חינם לא קבוע, לזיכוי הרבים, על פי דעת הרבנים, וזה כי אין באפשרותינו לקבל בקביעות כל השמות שמוסרים לנו, זה יוצר עומס יתר, וחוסר כוונה בתפילות ואמירת השמות ועוד… אבל אנחנו משתדלים מדי פעם ער”ח, וכל הזדמנות, עבור כלל ישראל כמה שיותר וכפי הניתן – אנא מכם קבלו זאת בהבנה מלאה ! 

מסלול בתרומה סימלית, היינו בתשלום. התרומה היא עבור בית התבשיל – סעודות צהריים חמות עבור עניים הגונים, וגם תמיכה בנזקקים ויתומים ללא משפחה – הבאים ללמוד יהדות בשמחה ע”פ משנתו של רבי נחמן מברסלב, רבני המוסדות – מקיימים את תיקון הנפטרים במשך שעות ארוכות. עיקר התרומה היא עבור הוצאות סעודת המצווה שמתקיימת לאחר התיקון לע”נ הנפטרים.

תיקון נפטרים : תיקון קבוע זה אומר : כל ערב ראש חודש + הדלקת נר ותפילה לע”נ בימי רצון והילולת צדיקים + תיקון נפטרים ביום הפטירה והקדשת סדר לימוד ‘משנה’ לעילוי ‘נשמה’ בישיבת ברסלב, ואמירת קדישים ועוד…] 

הערה : ניתן גם להקדיש שמות נפטרים בספרי ברסלב – המופצים ומחולקים ‘חינם‘ לציבור, שזהו זיכוי הרבים גדול מאד ותיקון וזיכוך לנשמה !

מתי מתקיים התיקון נפטרים ?

התיקון מתקיים בדרך כלל כל ערב ראש חודש, או ביום הפטירה של הנפטר, ועוד כמה תאריכים בשנה – יש לעקוב אחרי הפרסומים באתר של חסידי ברסלב ישיבת “ברסלב מאיר” על התאריכים המדוייקים :

עשו חסד של אמת עבור הנפטרים ותבוא עליכם הברכה בע”ה.

במידה ונתקלתם בשאלות נוספות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציג מוסדות חסידי ברסלב,

ונשמח לענות ולסייע בכל שאלה או נושא.

לתרומות ובירורים: 050-4161022 ; 054-8496548

שם המבקש וטלפון ליצירת קשר (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

יש למלא שם הנפטר ושם אביו או האם לפי המנהג | ורצוי תאריך הפטירה העברי

השאר מספר טלפון לתרומות ויצירת קשר !

 לחץ להורדה והדפסה – סדר השכבה

קדיש | קדיש פירוש המילים | עילוי נשמה | 

תיקון נפטרים וסעודת עניים | אתר קדיש יתום

הראה עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *