תפילת חנה | סגולה להריון (זרע בר קיימא) ולזיווג הגון

לפניכם תפילת חנה השלם עם תפילת חנה להדפסה.

איך להתפלל את זה לומדים מחנה אמא של שמואל הנביא.
תבקשי בקשות שיש בהם שליחות לעבודת ה', לבנות בית כשר, בטהרה, לגדל ילדים בדרכי השם,
מובטח לך בסייעתא דשמיא שאת תזכי ובקרוב ממש!

ואם לא התקבלה תפילתך, המשיכי בתחנונים בלי להתייאש,
שכנעי את השם ברחמים, ולא תקנאי באף הצלחה של אף אחת,
פשוט תתפללי וה' יענה לך, כשהמטרה שלך באמת ובתמים תהיה לעשות את רצון ה', השם ימלא רצונך!

תפילת חנה השלם לקריאה:

וַתִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי – כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ.
אֵין קָדוֹשׁ כַּה' – כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
אַל תַּרְבּוּ תְדַבְּרוּ גְּבֹהָה גְבֹהָה יֵצֵא עָתָק מִפִּיכֶם, כִּי אֵל דֵּעוֹת ה' וְלוֹ נִתְכְּנוּ עֲלִלוֹת.
קֶשֶׁת גִּבֹּרִים חַתִּים, וְנִכְשָׁלִים אָזְרוּ חָיִל.
שְׂבֵעִים בַּלֶּחֶם נִשְׂכָּרוּ וּרְעֵבִים חָדֵלּוּ, עַד עֲקָרָה יָלְדָה שִׁבְעָה וְרַבַּת בָּנִים אֻמְלָלָה.

ה' מֵמִית וּמְחַיֶּה מוֹרִיד שְׁאוֹל וַיָּעַל.
ה' מוֹרִישׁ וּמַעֲשִׁיר מַשְׁפִּיל אַף מְרוֹמֵם.
מֵקִים מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן, לְהוֹשִׁיב עִם נְדִיבִים וְכִסֵּא כָבוֹד יַנְחִלֵם, כִּי לַה' מְצֻקֵי אֶרֶץ וַיָּשֶׁת עֲלֵיהֶם תֵּבֵל.
רַגְלֵי חֲסִידָיו יִשְׁמֹר, וּרְשָׁעִים בַּחֹשֶׁךְ יִדָּמּוּ, כִּי לֹא בְכֹחַ יִגְבַּר אִישׁ.
ה' – יֵחַתּוּ מְרִיבָיו עָלָיו בַּשָּׁמַיִם יַרְעֵם, ה' יָדִין אַפְסֵי אָרֶץ, וְיִתֶּן עֹז לְמַלְכּוֹ וְיָרֵם קֶרֶן מְשִׁיחוֹ.
אָתוֹהִי כְּמָה רַבְרְבִין, וְתִמְהוֹהִי כְּמָה תַקִּיפִין, מַלְכוּתֵהּ מַלְכוּת עָלַם, וְשָׁלְטָנֵהּ עִם דָּר וְדָר.
וַאֲנַחְנוּ עַמְּךָ וְצֹאן מַרְעִיתֶךָ, נוֹדֶה לְּךָ לְעוֹלָם לְדֹר וָדֹר נְסַפֵּר תְּהִלָּתֶךָ.
עֶרֶב וָבֹקֶר וְצָהֳרַיִם אָשִׂיחָה וְאֶהֱמֶה וַיִּשְׁמַע קוֹלִי.
בְּרָן יַחַד כּוֹכְבֵי בֹקֶר וַיָּרִיעוּ כָּל בְּנֵי אֱלֹהִים.
לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי.

וַאֲנִי בַּה' אֲצַפֶּה אוֹחִילָה לֵאלֹהֵי יִשְׁעִי יִשְׁמָעֵנִי אֱלֹהָי.
אַל תִּשְׂמְחִי אֹיַבְתִּי לִי, כִּי נָפַלְתִּי קָמְתִּי, כִּי אֵשֵׁב בַּחֹשֶׁךְ ה' אוֹר לִי.
כִּי לְךָ ה' הוֹחָלְתִּי אַתָּה תַעֲנֶה אֲדֹנָי אֱלֹהָי.
רַגְלִי עָמְדָה בְמִישׁוֹר בְּמַקְהֵלִים אֲבָרֵךְ ה'.

וכמובן פה אחרי הפסוקים טוב לומר ולהתפלל להשם במילים שלכם כמו שרבינו נחמן מברסלב אמר: לשכנע את השם יתברך ולרצות אותו שיקבל תפילתך ושל בעלך, כמו שעשתה חנה. בהצלחה ושיהיה במל טוב – חסידי ברסלב!

למה מסוגלת תפילת חנה להריון?

כי שמואל הנביא כל מהותו תפילה, כולו תפילות, הוא נולד מתוך תפילה, לכן תפילת חנה היא סגולה גדולה להריון כי היא תפילה של אמא לזרע של קיימא, תפילה לבן קדוש, ואכן זכתה לכך וגם ולכן כל מהותו של שמואל הנביא היה תפילה. נאמר עמל גודל כוח תפילתו של שמואל הנביא "משה ואהרן בכהניו ושמואל בקראי שמו" זה הנער ספוג תפילות, לכן זה הנער כולו קודש.

בהילולה של שמואל הנביא ויום ירושלים, טוב להדליק נר לשמואל הנביא ולהתפלל שזכותו תהיה לך ב"ה לכל מה שאת רוצה וצריכה, ולכן גם טוב להתפלל תפילה חנה ביום זה ובכלל. סגולה להיוושע להתפלל על קברו של שמואל הנביא לזיווג ולזרע בר קיימא, לבנים צדיקים וב"ה לכל הישועות.

סיפור לידתו של שמואל הנביא מלמד אותנו את הסוד של חג השבועות. הוא מלמד אותנו כיצד זוכים לילדים מלאי תורה,  חנה היא אחת מהאימהות של עם ישראל. היא נחשבת אם – התפילה. מהתפילה המדהימה שלה, למדו חכמינו ז"ל הלכות תפילה.

תפילת חנה סגולה להריון,

בנים צדיקים. ואין זמן יותר מסוגל מאשר השבוע לבקש על בנים צדיקים.

אלקנה בעלה של חנה מנסה להרגיע ולרצות את חנה ככתוב בספר שמואל : "ויאמר לה אלקנה, חנה למה תבכי, ולמה לא תאכלי, ולמה ירע לבבך, הלא אנכי טוב לך מעשרה בנים". ומיד אחר כך כתוב "והיא מרת נפש, ותתפלל אל ה' ובכה תבכה".

מה קרה פתאום? למה רק עכשיו הנביא מדגיש שחנה הייתה מרת נפש? אומרים רבותינו, חנה מבינה, שאם אלקנה מוציא כזה משפט מפיו "למה תבכי, הלא אנכי טוב לך מעשרה בנים", זאת אומרת שהוא כבר מיואש. אומרת חנה לעצמה, עכשיו אני לבד במערכה, אפילו בעלי כבר לא איתי בתקווה, ואז היא מתחילה לבכות תפילה מתוך כזו הרגשה, שאף אחד כבר לא לצידה, אין לה על מי להישען – רק על הקדוש ברוך הוא. מתוך כזו תפילה – מגיעה ישועה.

תפילת חנה זה תפילה עם אמונה:

כשיש לאדם איזו פינה בלב, איזו ידיעה שיש עוד משהו שיכול לעזור לו, תפילתו אחרת, אולם כשאדם יודע שאין לו על מי להישען – רק על הקדוש ברוך הוא, אזי תפילתו מתקבלת. הנצי"ב מוולוז´ין מאיר בספרו העמק דבר (בראשית ל', א´). מדוע אישה רוצה בנים? אומר הנצי"ב, הבעל יכול איך שהוא למלא את חסרונו. כמובן שהמשימה קשה, אבל היא אפשרית. הבעל יכול לחפות על חיסרון הילדים.

אלקנה חשב שחנה רוצה ילדים כמו כל אישה. אומר לה אלקנה, למה תבכי, הלא אנכי טוב לך מעשרה בנים ,יש ביכולתי לספק לך את כל צרכייך… חנה כתשובה, בוכה, כאומרת לו אתה לא מבין אותי, אתה חושב שאני רוצה בן בשביל תענוג? ומיד היא מתפללת ונודרת נדר לאלוקים: "אם ראה תראה בעני אמתך, ונתת לאמתך זרע אנשים, ונתתיו להשם כל ימי חייו, ומורה לא יעלה על ראשו". רצונה היחיד של חנה, כל תפילותיה ותחנוניה, אך ורק בשביל להרבות כבוד שמיים! חנה רוצה בן צדיק, בן תורה בשביל הקב"ה, שיאיר את העולם ואת שמו של ה' בעולם..! וב"ה עם רצון כזה זוכים…!

איך להתפלל ניתן ללמוד מחנה :

תבקשי בקשות שיש בהם שליחות לעבודת ה' , לבנות בית כשר , בטהרה , לגדל ילדים בדרכי ה' , מובטח לך בסייעתא דשמיא שאת תזכי עוד השנה ובקרוב ממש! תתפללי וה' יענה לך , כשהמטרה שלך תהיה לעשות את רצון ה' , ה' יעשה רצונך!

בשורות טובות , ערוך מתוך מאמר של נאוה יוספשוילי.

תפילת חנה להדפסה

תפילה חנה השלם, שמואל הנביא, תפילת חנה להדפסה
תפילה חנה
הראה עוד

מאמר מקושר

7 תגובות

כתיבת תגובה

פתח שיחה
ברסלב מאיר - אנחנו פה לעזור לכם?
זקוקים לישועה ? ורצים שנהי' שליחים שלכם בקבר שמואל הנביא ? ונאמר שם גם תפילת חנה ? דברו איתנו... כרוך בתרומה סימלית לטובת הישיבה