הנצחה

הסיבה והרצון של הנצחה לאחר מות אדם קרוב (הנצחת קורבי משפחה או חייל או נרצח או ניצול שואה),
באה בעקבות התחושה הרבה של געגועים ורצונות עזים הגורמים רצון עבור הנצחה של הקרוב, שאותו אדם ימשיך להיות חלק מהחיים – זה כמובן בלתי אפשרי, אולם ניתן בדרכים שונות לשמור את הזיכרון של האדם, פועל חייו, רגעים טובים וכד'…

הפעולות שנעשות על מנת לעשות זאת מוגדרות כהנצחה וזיכרון. שורש המילה הנצחה הוא נ.צ.ח ומכאן אנו למדים שמדובר בהפיכת זיכרו של הנפטר לנצחי. באופן זה מתאפשר לנו לקיים את משאלתם של רבים, להיות קרובים אל האדם המת גם לאחר פטירתו.

הנצחה

נעשית בדרכים שונות וכל משפחה או אדם בוחרים לעצמם את הדרך המתאימה ביותר בשבילם להנציח את זכר קרוביהם. חכמים תיקנו לזיכרון לתרום לספרי תורה או ספרי לימוד שמשתמשים בהם שעל ידי הלימוד והשימוש בהם יהיה זיכרון וזכויות לנפטר גם אחרי מותו. דרכים נוספות הן הקמת אתרי הנצחה או לוח הנצחה, נר זיכרון.

הנצחה לעילוי נשמה – בספרי קודש ולימוד התורה

אצל חסידי ברסלב בישיבת נצח מאיר – (נ.ב על שם הנצח והנצחת נפטרים) עיקר הנצח הוא – הנצחה בספרי לימוד לעילוי נשמת הנפטר, כשלומדים את התורה שהיא נצחית, מזכירים את שם הנפטר כמו שמופיע הרבה בספקי הקודש קבלה וכדו' שלימוד משנה אותיות נשמה – מעלה את הנפטר למנוחתו עדן ועידונים לעולם הנצחי – ואת זה עושים ע"י תרומה לעמותת החסד, לטובת עניים הגונים ונזקקים, לטובת ארוחות צהריים חמות מדי יום, מוצרים לחגים, ועזרה למשפחות ברוכות ילדים, בעיקר תמיכה בתלמידי חכמים ומשפחות נזקקות היא מעלה ותיקון שאין ערוך לו לטובת הנפטר !

עוד הנצחה מיוחדת במינה היא ע"י הקדשה בספרי קודש לבית המדרש שבהם ילמדו כמה שיותר וזכות הלימוד נזקף לטובת הנפטר. כמו כן ישנה הדפסת ספרי קודש ותפילות אשר מחולקים חינם לטובת כלל ישראל בכל אתר ואתר – ואשר הלימוד בהם הוא כולו זכויות לנפטר, כל מילה שקוראים בו כל התחזקות והתעוררות שנעשה ע"י הספרים המחולקים ומחזקים ומעוררים את עם ישראל – הוא זכויות הנפטר לנצח נצחים !!!

תחשבו על זה כל אדם שלומד כל מילה כל אות או אם מישהו מתעורר לחזור בתשובה – יש לנפטר שתרמו עבור הנצחת שמו יש לו 100% זכויות בזה… שווה להשקיע – מניות עם תשואה לחיי נצח !

עילוי נשמה

למען זיכוי הרבים ואהבת ישראל

נפטר לכם קרוב/ה חבר/ה ? צרכים עזרה באמירת קדיש כל השנה או ביום הפטירה

+ תיקון נפטרים נוסח ברסלב – כל ערב ראש חודש

+ אמירת קדיש

+ לימוד משנה לעילוי נשמה

+ הדלקת נר נשמה בקברי צדיקים

+ הנצחה בספרי לימוד וקונטרסים של ברסלב..

+ תיקונים ועניינים לעילוי נשמה בחצות לילה ועיתות רצון המסוגלים לכך כידוע ליודעי חן וסודות הקבלה…

כל זה ועוד , לעילוי נשמה של יקירכם ולהיטיב עם נשמתו לחיי נצח ומנוחתו של הנפטר… 

לפניכם 3 מסלולי בחירה:

* ללא תשלום – אמירת קדיש [חד פעמי או יותר לפי שיקול הרבנים] למען זיכוי הרבים ואהבת ישראל.

** בתשלום – (בתרומה חלקית או מלאה לסעודות צהריים חמות לנזקקים) – יאמרו גדולי וחשובי רבני ברסלב, קדיש, וילמדו משנה לעילוי נשמה, + הקדשה בספרי קודש תוספת תרומה להדפסה, לתורמים קבועים בלבד ! הדלקת נר נשמה בקברות צדיקים ועוד.., שלוש תפילות ביום, במשך כל השנה, ובימים המסוגלים.

*** תיקן נפטרים ברסלב – קבוע כל ער"ח או ביום הפטירה (הקדשת סדר לימוד, אמירת קדיש, וסעודת ברכות לע"נ) ביארצייט.

לשון הספר “מנחת יהודה”: אם היורשים רצונם לעשות נחת רוח למת, להושיעו ולהצילו מכף הקלע ומדינה של גיהינום, שהוא נידון בהם או לגרום עליה ותענוג רוחני לנפטר… אין שום אופן, כי אם לשפוך שיח בפני מלכו של עולם בעד המת ההוא. וייקבצו עשרה אנשים כשרים יודעי ספר וילמדו לזכותו, ויעשו למת סדר תיקון ולימוד וירבו בתפילה לטובתו. זהו תיקון חשוב וגדול לעילוי נשמת יקירים ע”ה, על כן חשוב לקחת יוזמה ולהיות חלק במפעל הזה !

לפרטים נוספים או תרומות

צלצלו 050-4161022 ; 054-8496548

הנצחה בספר תורה
הנצחת נשמות יקירכם בספר תורה – ותיקון נפטרים :
הנצחת יקירכם בספר תורה של ישיבת נצח מאיר – נשארו כמה יריעות פרשיות ואותיות להנצחת נפטרים – הזכות של התורה שבה כל נשמות ישראל משורשים הם אור לנשמה ונצח נצחים – בברכה ישיבת נצח מאיר ! להקדשה צלצלו 050-4161022
שמות של הנפטרים להנצחה בספר תורה – יוזכרו גם בתיקון נפטרים והדלקת נר נשמה בהילולת צדיקים !
לפרטים נוספים 050-4161022
הראה עוד

מאמר מקושר

כתיבת תגובה