הנצחה

הנצחה

# הסיבה והרצון של הנצחה, לאחר מות אדם קרוב (הנצחת החייל או נרצח או ניצול שואה), היא התחושה הרבה והגעגועים ורצונות עזים הגורמים רצון עבור הנצחה של הקרוב, שאותו אדם ימשיך להיות חלק מהחיים – זה כמובן בלתי אפשרי, אולם ניתן בדרכים שונות לשמור את הזיכרון של האדם, פועל חייו, רגעים טובים וכד’… הפעולות שנעשות על מנת לעשות זאת מוגדרות כהנצחה וזיכרון. שורש המילה הנצחה הוא נ.צ.ח ומכאן אנו למדים שמדובר בהפיכת זיכרו של הנפטר לנצחי. באופן זה מתאפשר לנו לקיים את משאלתם של רבים, להיות קרובים אל האדם המת גם לאחר פטירתו.

ההנצחה נעשית בדרכים שונות וכל משפחה או אדם בוחרים לעצמם את הדרך המתאימה ביותר בשבילם להנציח את זכר קרוביהם. דרכים נפוצות הן הקמת אתרי הנצחה או לוח הנצחה, נר זיכרון. 

הנצחה לעילוי נשמה

אצל חסידי ברסלב בישיבת נצח מאיר – (נ.ב על שם הנצח והנצחת נפטרים) עיקר הנצח הוא – הנצחה בספרי לימוד לעילוי נשמת הנפטר, כשלומדים את התורה שהיא נצחית, מזכירים את שם הנפטר כמו שמופיע הרבה בספקי הקודש קבלה וכדו’ שלימוד משנה אותיות נשמה – מעלה את הנפטר למנותחו עדן ועידונים לעולם הנצחי – ואת זה עושים ע”י תרומה לעמותת החסד של חסידי ברסלב לטובת עניים הגונים ונזקקים, לטובת ארוחות צהריים חמות מדי יום, מוצרים לחגים, ועזרה למשפחות ברוכות ילדים, בעיקר תמיכה בתלמידי חכמים ומשפחות נזקקות היא מעלה ותיקון שאין ערוך לו לטובת הנפטר !

עוד הנצחה מיוחדת במינה היא ע”י הדפסת ספרי קודש ללימוד אשר מחולקים חינם לטובת כלל ישראל בכל אתר ואתר – ואשר הלימוד בהם הוא כולו זכויות לנפטר , כל מילה שקוראים בו כל התחזקות והתעוררות שנעשה ע”י ספרי ברסלב המחולקים ומחזקים ומעוררים את עם ישראל – הוא זכויות הנפטר לנצח נצחים !!! תחשבו על זה כל אדם שחוזר בתשובה יש לנפטר שתרמו עבור הנצחת שמו % וזכויות בזה… שווה להשקיע – נכון !

עילוי נשמה

למען זיכוי הרבים ואהבת ישראל

נפטר לכם קרוב/ה חבר/ה ? צרכים עזרה באמירת קדיש כל השנה או ביום הפטירה

+ תיקון נפטרים נוסח ברסלב – כל ערב ראש חודש

+ אמירת קדיש

+ לימוד משנה לעילוי נשמה

+ הדלקת נר נשמה בקברי צדיקים

+ הנצחה בספרי לימוד וקונטרסים של ברסלב..

+ תיקונים ועניינים לעילוי נשמה בחצות לילה ועיתות רצון המסוגלים לכך כידוע ליודעי חן וסודות הקבלה…

כל זה ועוד , לעילוי נשמה של יקירכם ולהיטיב עם נשמתו לחיי נצח ומנוחתו של הנפטר… 

לפניכם 3 מסלולי בחירה:

* ללא תשלום – אמירת קדיש [חד פעמי או יותר לפי שיקול הרבנים] למען זיכוי הרבים ואהבת ישראל.

** בתשלום – (בתרומה חלקית או מלאה לסעודות צהריים חמות לנזקקים) – יאמרו גדולי וחשובי רבני ברסלב, קדיש, וילמדו משנה לעילוי נשמה, + הקדשה בספרי קודש תוספת תרומה להדפסה, לתורמים קבועים בלבד ! הדלקת נר נשמה בקברות צדיקים ועוד.., שלוש תפילות ביום, במשך כל השנה, ובימים המסוגלים.

*** תיקן נפטרים ברסלב – קבוע כל ער”ח או ביום הפטירה (הקדשת סדר לימוד, אמירת קדיש, וסעודת ברכות לע”נ) ביארצייט.

לשון הספר “מנחת יהודה”: אם היורשים רצונם לעשות נחת רוח למת, להושיעו ולהצילו מכף הקלע ומדינה של גיהינום, שהוא נידון בהם או לגרום עליה ותענוג רוחני לנפטר… אין שום אופן, כי אם לשפוך שיח בפני מלכו של עולם בעד המת ההוא. וייקבצו עשרה אנשים כשרים יודעי ספר וילמדו לזכותו, ויעשו למת סדר תיקון ולימוד וירבו בתפילה לטובתו. זהו תיקון חשוב וגדול לעילוי נשמת יקירים ע”ה, על כן חשוב לקחת יוזמה ולהיות חלק במפעל הזה !

[contact-form-7 id=”1106″ title=”יזכור | תיקון לנפטרים”

לפרטים נוספים או תרומות

צלצלו 050-4161022 ; 054-8496548

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
דילוג לתוכן