יצאה בזול !

מתנות לאביוניםיצאה בזול…

אם תתנו לעצמכם רגע לקרוא את הסיפור המפעים הבא, אולי עוד תצמח לכם תועלת ממנו אי פעם… של תצטרכו…

הכל התחיל כשגב' ר. פתחה כהרגלה את הדואר כשמעטפה עם לוגו של מס הכנסה, משכה את עיניה ומלוא תשומת ליבה.

העסק הפרטי שלהכם ברוך ה' מניב פירות והם מקפידים מאד על כל פרטי הדיווח הנדרשים כחוק, לכן – מלחיץ מאד מראה של מעטפה בלתי רצויה כזו וכדומה לה.

תוכן המכתב דרש בתוקף ודין, חובות למס הכנסה בסך עשרות אלפי שקלים !!

למה ? הרי היא הגישה כרגיל את כל הטפסים? מה להם ולחוב זה ? "בשל העדר דיווח" ריקדו מולה המילים המבעיתות והיא החלה במסע טלפונים לברר את החוב ועילתו.

מה שנראה כטעות ברורה הפך למציאות איומה.

כשהגישה  את החוב היה עליה לחתום במקום מסויים, וכשלא חתמה, כאילו לא הגישה דו"ח כלל ולכן חיבו אותה במס שצבר ריביות והצמדות בכל יום שעבר עד שתיגש לחתום.

גב' ר. ניגשה מיד למס הכנסה כדי לסגור את העניין המטריד ולהשיב את השלווה אל ליבה וחייה, מה שלא קרה.

את פניה קיבל פקיד חמור סבר, ואין זו סתם קלישאה מהסיפורים, אף בדל חיוך לא התקרב לקצוות פיו והדבר היחיד שהרבה לעשות היה לצעוק, ואלו התגברו כש גב' ר. הסבירה את הבעיה.

מפקיד לפקיד בניסיון להתחנן להסביר… וכולם עם אותו ניגון קודם כל תשלמי את החוב !

מחשבות עלו בראשה אולי נחפש עודך דין שיסביר את המצב ? ו… בין לבין השולחת לחברות בפייסבוק בנות למי יש עיצה ? מי מכירה איזה פקיד שיכול לעזור ?

ולפתע הודעה מוזרה: מוסדות ברסלב מאיר, מוקד התפילות מסירת שמות לברכה ותפילה בכותל ובקברות צדיקים [ללא תשלום] למען זיכוי הרבים ואהבת ישראל…

נו, חושבת גב' ר. לפחות מישהו במדינה מוכן לעזור, חבל שבמס הכנסה לא עוזרים ומאירים פנים בחינם  – חחחח, צחקה לה, נשלח להם שיתפללו עלי.., ובליבה מתנוצצת מחשבה אם אני יוצאת מהסרט אימים הזה אני תורמת להם לסעודת עניים על ההשתדלות..,

מה כבר יכול להזיק – או אני משלמת למס הכנסה את החוב של כמה אלפי שקלים, או זוכה להאכיל עניים – חחחח, הרבה יותר בזול, ועוד חיוך עולה על פניה….

יושבת לה במשרדים מחכה לתור אצל הפקיד, מבולבלת ומותשת, מחליטה היא אחרי ששלחתי שמות למוקד התפילות של ברסלב, לפתוח ספר תהילים ולהרבות גם היא בתפילה…

תורה הגיע, ולהפתעתה מששטחה את בעייתה, התפלא הפקיד והפטיר "מה הסיפור, תחתמי עכשיו והכל יסתדר…".

גב' ר. המומה בקושי מצלחיה לכלוא את המילים שעומדו לה בקצה הלשון, היא מיהרה לחתום לפני שהנחמדות הזו שאליה כל כך ציפתה תיעלם !

הפקיד מחק את כל החוב והבטיח לשלוח אליהם הודעה על ביטולו.

את אנחת הרווחה שיצאה מפי גב' ר. שמעו יושבי המשרדים טוב טוב, ואת השמחה יכלו לראות כל הדרך אל הבית… או לשלם את כל החוב או לתרום לסעודת עניים – יצאתי בזול סיפרה גב' ר. לחברותיה, השגרה חזרה לביתה, המכתב הגיע, החוב בוטל, ורק הסכום שנתנה לצדקה – נותר עדות אילמת לפרשיה העגומה.

הראה עוד

מאמר מקושר

2 תגובות

  1. אני הייתי רוצה שתתפללו עליי לפרנסה ברוחניות וגשמיות רפואה שלמה.שאני יזכה להקים בית יהודי לתפארת בישראל ושיהיה לי ברכה בפרנסה ולהתקרב לרבינו.אני בלי נדר תורם לסעודות עניים אחרי החתונה תודה דוד.

כתיבת תגובה