1. פרשת המן – סגולה לפרנסה | 2. תפילה לפרנסה

פרשת המן אמירת הפרשה ידועה כסגולה טובה לפרנסה ברווח ובנחת.

חכמינו ז”ל אמרו כל מי שיאמר פרשת המן בכל יום לֹא יחסר לו פרנסה ומקודם אומרים את ה יהי רצון.
סגולה מהרה”ק ר’ מנחם מנדל מרימנוב זי”א לומר ביום ג’ דפרשת בשלח פרשת המן שנים מקרא ואחד תרגום:

כתב הרב רבינו יוסף קארו ז”ל שטוב לומר פרשת המן כדי שיאמין שכל מזונותיו באין לו בהשגחה
[ועל ידי זה ישפר מעשיו ועסקיו להתקרב לשם יתברך ולהתחזק באמונה על פי תורתו הקדושה].

וקבלה ביד חכמים כל האומר פרשת המן בכל יום מובטח לו שלא יבא לעולם לידי חסרון מזונות.

פרשת המן סגולה לפרנסה
פרשת המן סגולה לפרנסה
פרשת המן להורדה בקובץ PDF להדפסה לחץ כאן >> פרשת המן-parshathaman

חכמינו ז”ל אמרו כל מי שיאמר פרשת המן בכל יום לֹא יחסר לו פרנסה [למען האמת יש לדייק בסגולה ובנאמר, שלא כדרך העולם לומר את פרשת המן פעם בשנה בפרשת שלח יום ג’ !! דייק מכך שכתוב שיאמר כל יום, כי ההבטחה של הקב”ה תלויה בכמה גורמים.

וכן יש לדייק בנאמר לא יחסר לו – אין הבטחה שיהי’ לו, אלא לא יחסר [את ההכרחיות יהי’ לו] ! כי הנותן צדקה לא מפסיד, ועניות לא באה מנתינת מעות [כסף] לצדקה אלא מעוונות או גילגולים וחשבונות שמים..,

ורשמנו דבר זה כדי שהעולם הרחב ידע את האמת, ולא יהי’ נדמה לו שאם אמר הכל מובטח לו, וגם התועלת שאם ידע את האמת ושתדל בכל יום להתפלל על פרנסתו – וזה העיקר לבקש כל יום על פרנסה, וזה סוד שירד כל יום מן במדבר ולא באופן אחר, ועל ידי זה יהי’ ליבו ישר ולא יבוא לו קושיות באמונה למה לא פעל ולמה לא קיבל וכיו’.

ומקודם אומרים את ה- יהי רצון.

סגולה מהרה”ק ר’ מנחם מנדל מרימנוב זי”א לומר ביום ג’ דפרשת בשלח פרשת המן שנים מקרא ואחד תרגום:

כתב הרב רבינו יוסף קארו ז”ל שטוב לומר פרשת המן כדי שיאמין שכל מזונותיו באין לו בהשגחה [ועל ידי זה ישפר מעשיו ועסקיו להתקרב לשם יתברך ולהתחזק באמונה על פי תורתו הקדושה].

וקבלה ביד חכמים כל האומר פרשת המן בכל יום מובטח לו שלא יבא לעולם לידי חסרון מזונות.

וקודם אמירת פרשת המן יאמר זה:

ויוכל לומר “פרשת המן” אפילו בשבת רק התפלות על הפרנסה לֹא יאמר בשבת:

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ

שֶׁתַּזְמִין פַּרְנָסָה לְכָל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל וּפַרְנָסָתִי וּפַרְנָסַת אַנְשֵׁי בֵיתִי בִּכְלָלָם.

בְּנַחַת וְלֹא בְּצַעַר בְּכָבוֹד וְלֹא בְּבִזּוּי בְּהֶתֵּר וְלֹא בְּאִסּוּר

כְּדֵי שֶׁנּוּכַל לַעֲבוֹד עֲבוֹדָתֶךָ וְלִלְמוֹד תּוֹרָתֶךָ

כְּמוֹ שֶׁזַנְתָּ לַאֲבוֹתֵינוּ מָן בַּמִּדְבָּר בְּאֶרֶץ צִיָּה וַעֲרָבָה:

 

פרשת המן

רבים נוהגים לומר מידי יום את “פרשת המן” כסגולה לפרנסה. אבל גם מי שאינו מקפיד על כך, טוב יעשה אם יתחיל ללמוד בה לפחות פעם בשבוע, או אם יכול יאמר אותה מדי יום ביומו, יחד עם תפילות קבועות לפרנסה

כי פרנסה היא דבר שצריך כל יום ויום להתפלל עבורו – הוא סוד ירידת המן במצרים – כידוע שהשם יכל להוריד מן לעם ישראל פעם בשנה תקציב שנתי וזהו למה כל הטירחה אחרי המן ושלו ? אלא כדי שיכוונו ישראל ליבם אל אביהם שבשמים בתפילה ותחנונים כי השם אוהב לשמוע תפילת עמו ישראל ומתאווה לה !!

ומקובל כי הקריאה בפרשת המן, ובמיוחד שמשתדלים להבין מה שקוראים – משפיעה שכל ודעת שהם עיקר צינור השפע והפרנסה ברווח בנחת ! בכלל, טוב לקרוא בכל יום את פרשת המן שזו סגולה לפרנסה טובה. זה פשוט משריש בנו את העובדה שהפרנסה רק משמייםכי רק אבא משלם… 

פרשת המן

(המתייחס למן לחם שירד מן השמיים לעם ישראל במדבר ולא המן הרשע של פורים), 

והמעלה הגדולה לקרוא את הפרשה, בפרט בשבוע שקוראים בתורה את פרשת “בשלח”, שאז עוסקים בתיקון פגם הברית של האדם הראשון – והניצוצות דקדושה שהשתלשלו וירדו והשתלשלו למצרים ובכל הגשמיות ובפרט בממון.

אומרים חז”ל קשה פרנסתו של אדם כקריעת ים סוף. והנה בקריעת ים סוף נפתח הים, נפתח המזל לשפע של פרנסה. בפרשה הקב”ה מוריד את המן מהשמיים. וזהו להזכיר לנו וללמדנו : עובדים בשביל העוונות – ופרנסה משמיים.

המזל נפתח, מה שעלינו לעשות הוא לתפוס את הרגע של השפע. זה הרגע. תתפסו אותו.

מי שמאמין מקבל. מי שהאמין בגאולה ניצל במכת חושך וזכה שבמכת בכורות ראה בעיניים גלויות, שבמריחת דם על המשקופים והמזוזות ניצלו ממכת בכורות. עשיית ציווי ה’ ורצונו זהו אלו הסממנים של עם ישראל. זו השמירה על עם ישראל. השכינה עברה בית בית, ובכל מקום שעשו את ציווי ה’ ומרחו דם על המזוזות לא נפגע שום אדם. ככל שנדבק בדרכי ה’ , נלך בעקבי הצאן , מסורת ישראל תהיה עלינו שמירה והגנה. תעמוד בעדנו השכינה.

יום ג’ פרשת בשלח – הוא יום שהרה”ק מרימנוב אמר

שהוא מסוגל בשנה לקיום הבטחת הקב”ה

ובמיוחד מי שאומרו כל השנה ומשתדל לדייק וליתן את

המעשרות של פרנסתו לטובת לומדי התורה הקדושה :

כל האומר פרשת המן מובטח לו שלא יתמעטו מזונותיו

והשולחן ערוך כתב על הצדקה [בעניין נתינת מעשרות כראוי]:

אסור לנסות את הקב”ה כי אם בדבר זה. והוסיף הש”ך:שוודאי יבוא 

פרשת המן

פרשת המן להורדה בקובץ PDF להדפסה לחץ כאן >> פרשת המן-parshathaman

שמות טז: 

וַיֹאמֶר יְהֹוָה אֶל מֹשֶׁה הִנְנִי מַמְטִיר לָכֶם לֶחֶם מִן הַשָּׁמָיִם וְיָצָא הָעָם וְלָקְטוּ דְּבַר יוֹם בְּיוֹמוֹ לְמַעַן אֲנַסֶּנוּ הֲיֵלֵךְ בְּתוֹרָתִי אִם לֹא:

וְהָיָה בַּיּוֹם הַשִּׁשִּׁי וְהֵכִינוּ אֵת אֲשֶׁר יָבִיאוּ וְהָיָה מִשְׁנֶה עַל אֲשֶׁר יִלְקְטוּ יוֹם יוֹם:

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן אֶל כָּל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל עֶרֶב וִידַעְתֶּם כִּי יְהֹוָה הוֹצִיא אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם:

וּבֹקֶר וּרְאִיתֶם אֶת כְּבוֹד יְהֹוָה בְּשָׁמְעוֹ אֵת תְּלֻנֹתֵיכֶם עַל יְהֹוָה וְנַחְנוּ מָה כִּי תַלִינוּ עָלֵינוּ:

וַיֹאמֶר מֹשֶׁה בְּתֵת יְהֹוָה לָכֶם בָּעֶרֶב בָּשָׂר לֶאֱכֹל וְלֶחֶם בַּבֹּקֶר לִשְׂבֹּעַ בִּשְׁמֹעַ יְהֹוָה אֶת תְּלֻנֹּתֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם מַלִינִם עָלָיו וְנַחְנוּ מָה לֹא עָלֵינוּ תְלֻנֹּתֵיכֶם כִּי עַל יְהֹוָה:

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל אַהֲרֹן אֱמֹר אֶל כָּל עֲדַת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל קִרְבוּ לִפְנֵי יְהֹוָה כִּי שָׁמַע אֶת תְּלֻנֹּתֵיכֶם:

וַיְהִי כְּדַבֵּר אַהֲרֹן אֶל כָּל עֲדַת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַיִפְנוּ אֶל הַמִּדְבָּר וְהִנֵּה כְּבוֹד יְהֹוָה נִרְאָה בֶּעָנָן: וַיְדַבֵּר יְהֹוָה אֶל מֹשֶׁה לֵאמֹר:

שָׁמַעְתִּי אֶת תְּלוּנֹּת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל דַּבֵּר אֲלֵהֶם לֵאמֹר בֵּין הָעַרְבַּיִם תֹּאכְלוּ בָשָׂר וּבַבֹּקֶר תִּשְׂבְּעוּ לָחֶם וִידַעְתֶּם כִּי אֲנִי יְהֹוָה אֱלֹהֵיכֶם :

וַיְהִי בָעֶרֶב וַתַּעַל הַשְּׂלָו וַתְּכַס אֶת הַמַּחֲנֶה וּבַבֹּקֶר הָיְתָה שִׁכְבַת הַטָּל סָבִיב לַמַּחֲנֶה:

וַתַּעַל שִׁכְבַת הַטָּל וְהִנֵה עַל פְּנֵי הַמִּדְבָּר דַּק מְחֻסְפָּס דַּק כַּכְּפֹר עַל הָאָרֶץ:

וַיִּרְאוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל וַיֹּאמְרוּ אִישׁ אֶל אָחִיו מָן הוּא כִּי לֹא יָדְעוּ מַה הוּא וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֲלֵיהֶם הוּא הַלֶּחֶם אֲשֶׁר נָתַן יְהֹוָה לָכֶם לְאָכְלָה:

זֶה הַדָּבָר אֲשֶׁר צִוָה יְהֹוָה לִקְטוּ מִמֶּנוּ אִישׁ לְפִי אָכְלוֹ עוֹמֶר לַגֻּלְגֹּלֶת מִסְפַּר נַפְשּׁתֵיכֶם אִישׁ לַאֲשֶׁר בְּאָהֳלוֹ תִּקָּחוּ:

וַיַּעֲשׂוּ כֵן בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַיִּלְקְטוּ הַמַּרְבֶּה וְהַמַּמְעִיט:

וַיָּמֹדוּ בָעֹמֶר וְלֹא הֶעְדִּיף הַמַּרְבֶּה וְהַמַּמְעִיט לֹא הֶחֱסִיר אִישׁ לְפִי אָכְלוֹ לָקָטוּ: וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֲלֵהֶם אִישׁ אַל יוֹתֵר מִמֶּנּוּ עַד בֹּקֶר:

וְלֹא שָׁמְעוּ אֶל מֹשֶׁה וַיּוֹתִרוּ אֲנָשִׁים מִמֶּנּוּ עַד בֹּקֶר וַיָּרֻם תּוֹלָעִים וַיִּבְאַשׁ וַיִּקְצֹף עֲלֵהֶם מֹשֶׁה:

וַיִּלְקְטוּ אֹתוֹ בַּבֹּקֶר בַּבֹּקֶר, אִישׁ כְּפִי אָכְלוֹ; וְחַם הַשֶּׁמֶשׁ, וְנָמָס. 

וַיְהִי בַּיּוֹם הַשִּׁשִּׁי לָקְטוּ לֶחֶם מִשְׁנֶה שְׁנֵי הָעֹמֶר לָאֶחָד וַיָּבֹאוּ כָּל נְשִׂיאֵי הָעֵדָה וַיַגִּידוּ לְמֹשֶׁה:

וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם הוּא אֲשֶׁר דִּבֶּר יְהֹוָה שַׁבָּתוֹן שַׁבַּת קֹדֶשׁ לַיהֹוָה מָחָר אֵת אֲשֶׁר תֹּאפוּ אֵפוּ וְאֵת אֲשֶׁר תְּבַשְּׁלוּ בַּשֵּׁלוּ וְאֵת כָּל הָעֹדֵף הַנִיחוּ לָכֶם לְמִשְׁמֶרֶת עַד הַבֹּקֶר:

וַיַּנִיחוּ אֹתוֹ עַד הַבֹּקֶר כַּאֲשֶׁר צִוָּה מֹשֶׁה וְלֹא הִבְאִישׁ וְרִמָּה לֹא הָיְתָה בּוֹ:

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אִכְלֻהוּ הַיּוֹם כִּי שַׁבָּת הַיוֹם לַיהֹוָה הַיּוֹם לֹא תִמְצָאֻהוּ בַּשָׂדֶה:

שֵׁשֶׁת יָמִים תִּלְקְטֻהוּ וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי שַׁבָּת לֹא יִהְיֶה בּוֹ:

וַיְהִי בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי יָצְאוּ מִן הָעָם לִלְקֹט וְלֹא מָצָאוּ:

וַיֹּאמֶר יְהֹוָה אֶל מֹשֶׁה עַד אָנָה מֵאַנְתֶּם לִשְׁמֹר מִצְוֹתַי וְתוֹרֹתָי:

רְאוּ כִּי יְהֹוָה נָתַן לָכֶם הַשַּׁבָּת עַל כֵּן הוּא נֹתֵן לָכֶם בַּיּוֹם הַשִּׁשִׁי לֶחֶם יוֹמָיִם שְׁבוּ אִישׁ תַּחְתָּיו אַל יֵצֵא אִישׁ מִמְּקֹמוֹ בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי:

וַיִשְׁבְּתוּ הָעָם בַּיוֹם הַשְׁבִיעִי:

וַיִּקְרְאוּ בֵּית יִשְׂרָאֵל אֶת שְׁמוֹ מָן וְהוּא כְּזֶרַע גַּד לָבָן וְטַעְמוֹ כְּצַפִּיחִית בִּדְבָשׁ:

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה זֶה הַדָּבָר אֲשֶׁר צִוָּה יְהֹוָה מְלֹא הָעֹמֶר מִמֶּנּוּ לְמִשְׁמֶרֶת לְדֹרֹתֵיכֶם לְמַעַן יִרְאוּ אֶת הַלֶּחֶם אֲשֶׁר הֶאֱכַלְתִּי אֶתְכֶם בַּמִּדְבָּר בְּהוֹצִיאִי אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם:

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל אַהֲרֹן קַח צִנְצֶנֶת אַחַת וְתֶן שָׁמָּה מְלֹא הָעֹמֶר מָן וְהַנַּח אֹתוֹ לִפְנֵי יְהֹוָה לְמִשְׁמֶרֶת לְדֹרֹתֵיכֶם:

כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהֹוָה אֶל מֹשֶׁה וַיַנִּיחֵהוּ אַהֲרֹן לִפְנֵי הָעֵדֻת לְמִשְׁמָרֶת:

וּבְנֵי יִשְׂרָאֵל אָכְלוּ אֶת הַמָּן אַרְבָּעִים שָׁנָה עַד בֹּאָם אֶל אֶרֶץ נוֹשָׁבֶת אֶת הַמָּן אָכְלוּ עַד בֹּאָם אֶל קְצֵה אֶרֶץ כְּנָעַן:

וְהָעֹמֶר עֲשִׂרִית הָאֵיפָה הוּא:

תפילה לפרנסה

אַתָּה הוּא יְהֹוָה לְבַדֶּךָ אַתָּה עָשִׂיתָ אֶת הַשָּׁמַיִם וּשְׁמֵי הַשָּׁמַיִם הָאָרֶץ וְכָל אֲשֶׁר עָלֶיהָ הַיַּמִים וְכָל אֲשֶׁר בָּהֶם וְאַתָּה מְחַיֶּה אֶת כֻּלָּם וְאַתָּה הוּא שֶׁעָשִׂיתָ נִסִּים וְנִפְלָאוֹת גְּדוֹלוֹת תָּמִיד עִם אֲבוֹתֵינוּ גַּם בַּמִּדְבָּר הִמְטַרְתָּ לָהֶם לֶחֶם מִן הַשָּׁמַיִם וּמִצּוּר הַחַלָּמִישׁ הוֹצֵאתָ לָהֶם מַיִם וְגַם נָתַתָּ לָהֶם כָּל צָרְכֵיהֶם שִׂמְלוֹתָם לֹא בָלְתָה מֵעֲלֵיהֶם כֵּן בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הָעֲצוּמִים תְּזוּנֵנוּ וּתְפַרְנְסֵנוּ וּתְכַלְכְּלֵנוּ וְתַסְפִּיק לָנוּ כָּל צָרְכֵנוּ וְצָרְכֵי עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל הַמְרוּבִּים בְּמִלּוּי וּבְרֶוַח בְּלִי טֹרַח וְעָמָל גָּדוֹל מִתַּחַת יָדְךָ הַנְּקִיָּה וְלֹא מִתַּחַת יְדֵי בָשָׂר וָדָם:

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ יְהֹוָה אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי שֶׁתָּכִין לִי וּלְאַנְשֵׁי בֵיתִי כָּל מַחֲסוֹרֵנוּ וְתַזְמִין לָנוּ כָּל צָרְכֵנוּ לְכָל יוֹם וָיּוֹם מֵחַיֵּינוּ דֵי מַחֲסוֹרֵנוּ וּלְכָל שָׁעָה וְשָׁעָה מִשָּׁעוֹתֵינוּ דֵי סִפּוּקֵנוּ וּלְכָל עֶצֶם מֵעֲצָמֵינוּ דֵי מִחְיָתֵנוּ מִיָּדְךָ הַטוֹבָה וְהָרְחָבָה וְלֹא כְּמִעוּט מִפְעָלֵינוּ וְקוֹצֶר חֲסָדֵינוּ וּמִזְעֵיר גְּמוּלוֹתֵינוּ וְיִהְיוּ מְזוֹנוֹתַי וּמְזוֹנוֹת אַנְשֵׁי בֵיתִי וְזַרְעִי וְזֶרַע זַרְעִי מְסוּרִים בְּיָדְךָ וְלֹא בְּיַד בָּשָׂר וָדָם: קרדיט לאתר תפילות ישראל

סגולה וקמיע לפרנסה ברווח ובנחת

https://www.breslevmeir.com/money

להורדה והדפסה את תפילה לפרנסה וסגולה לפרנסה בקובץ בPDFלחץ כאן >> תפילה לפרנסה

מסירת שמות [חינם] בוואטסאפ לברכה בפרנסה טובה ברווח בנחת ובכשרות !

לבירורים נוספים צלצלו 050-4161022 ; 054-8496548

ישיבת ברסלב מאיר

פדיון נפש מסוגל להמתקת הדינים מעל האדם - כנסו הייעוץ חינם

מאמר מקושר

5 תגובות

 1. לע”נ חיים משה יוסף בן יצחק אפרים ובלה

  לע”נ צינה בת זעליג- כ בשבט.

  לע”נ קשקט ראובן בן ישראל וחיה כ”ו שבט התשע”ד

  לע”נ דוד בן שלמה ומזל אלקיים כז שבט התשע”ג

  לע”נ עדנה פרידמן בת חיים וטובה ז”ל כ”ג שבט התשע”ד

  לע”נ – פרחה פאני בת חביבה ומשה כו שבט תשע”ד,

  לע”נ רחל בת חסיבה יג שבט

  לע”נ עדנה בת חיים וטובה כ”ג שבט התשע”ד

  לע”נ שלמה בן עליזה ויצחק ה’ שבט

  לע”נ אירינה בת חיה כ”ד שבט תשע”ד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פתח שיחה
ברסלב מאיר - אנחנו פה לעזור לכם?
רוצים תפילות להצלחה בפרנסה - צרו איתנו קשר...