ושמחת בחגך

למרות כל המניעות שהתקלקל המחשב…
מרוב אהבה ומחשבה להיטיב ולגלות תורת ה' לעם סגולתו,
ולהרבות זכויות בעם ישראל, עשינו מיטב ההשתדלות לפרסם כמה דברי תורה לחג..,
ועוד כמה נקודות חשובות בימים חשובים ויקרים ומלאים בשמחה להצלחתכם וישועתכם בגשמיות וברוחניות.

סוכות

"ושמחת בחגך והיית אך שמח"

"חגך" לשון מחוגה דהיינו עיגול וסיבובים, ועל פי פירוש זה יש להסביר את הפסוק כך: "ושמחת בחגך" – תשמח בסיבובים ובכל העניינים שעוברים עליך בחיים, "והיית אך שמח" תשמח עם זה, ורק כך תוכל לעבור בהצלחה את כל הניסיונות של החיים, כי השמחה היא עיקר ההצלחה וכמו שאמר רבינו רבי נחמן מברסלב בספר המידות, השמח בתמידות מצליח – הן בגשמיות הן ברוחניות, כי הקדוש ברוך הוא אוהב שמחה, כי שמחה וחדוה במקומו, והקדב"ה שונא עצבות כמובא בליקוטי מוהר"ן (עיין תורות כד, מח).

ועוד יש לומר ש "אך" בא לומר תשמח בחלקך, כי אף אחד לא היה רוצה את הצרות והסיבובים וההרפתקאות שעובר על השני, למרות שנראה שהדשא של השכן ירוק יותר – זה רק 'נראה' בדימיונות, על כן "ושמחת בחגך היית אך שמח" הכל כפשוטו כפתור ופרח, והפסוק מאיר ומעורר מאד לעבודת ה' וטוב לשיר אותו בימים טובים ויקרים אלו להפנים אותו אל המוח והלב עד שיתעוררו ידיו ורגליו לרקוד לשיר ולהודות לשם ית' על כל רוב טובות וחסדים שעשה ועושה עימנו ויעשה עמנו כי סוכות הוא זמן שמחת בית השואבה בה שואבים שמחה לכל ימות השנה !!

בברכת חג שמח בזכות רבינו הקדוש רבינו נחמן מברסלב 

מוסדות ברסלב מאיר

הערה: בשמיני עצרת עושים יזכור לנפטרים בבית הכנסת אחרי קריאת התורה, גם לא לשכוח להדליק נר נשמה, ולמסור שמות להזכירם לטובה לאחר קריאת התורה כנהוג בכל קהילות ישראל בימים טובים, נוהגים גם לתרום מעות יזכור לע"נ לנפטרים !

הערה: בתפילת הושענה רבה נידונים על המים – החיים והפרנסה, ובתפילת ערבית של שמחת תורה – באמונה – אז מחלקים פרנסה כדברי רבינו רבי נחמן מברסלב, על כן בימים אלו יש להתחזק ללכת לבית הכנסת ולהרבות בתפילות ומנהגי ישראל.

קישורית להדלקת נר נשמה ויזכור

קישורית לתפילה לפרנסה

הראה עוד

מאמר מקושר

2 תגובות

    1. בטח שיש הנה… ושמחת בחגך… והייתה אך שמח – דברים טז – {יד} וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ אַתָּה וּבִנְךָ וּבִתֶּךָ וְעַבְדְּךָ וַאֲמָתֶךָ וְהַלֵּוִי וְהַגֵּר וְהַיָּתוֹם וְהָאַלְמָנָה אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ: {טו} שִׁבְעַת יָמִים תָּחֹג לַיהֹוָה אֱלֹהֶיךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחַר יְהֹוָה כִּי יְבָרֶכְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכֹל תְּבוּאָתְךָ וּבְכֹל מַעֲשֵׂה יָדֶיךָ וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ:

כתיבת תגובה