תלמידים כותבים

ייאוש ועצבות

רבי נחמן מברסלב

ייאוש ועצבות

רבי נתן מברסלב מסביר שצריך מסירות נפש – כדי להילחם ביאוש ועצבות, השמחה לא תבוא לך ככה סתם, השמחה זה הכי קשה מכל העבודות הרוחניות, המניעות הכי גדולות החסרונות והייסורים והעיקובים הגשמיים והגשמיים שיש לאדם הם מחסרון השמחה, כל מה שהשטן נלחם בך זה רק להפיל אותך מהשמחה מהטוב שכבר כן הצלחת ועשית.

כל המלחמה שלו היא שלא תהיה שמח בנקודות הטובות שיש לך. זה מעשה שטן שלא תהיה בשמחה, שלא תרקוד, ולא תשמח..,

על כל אחד מאיתנו עובר עלבונות ובזיונות, והרפתקות בגוף ובנפש. 

יש הרבה סיבות להיות בעצבות, וזה הטבע של האדם להיות בעצבות, אבל עם שמחה אפשר לסדר הכל – אז יש מוחין ואפשר ליישב את הדעת ולהתפלל מה ואייך לפתור את הבעיה..,

 

תועלת השמחה

תועל השמחה היא כשאדם רוקד ושר לה’, אז כל השפע מגיע אליו, או שלפחות מרגיש את חצי הכוס מלאה ולא משתגע מהחסרונות והייסורים ונסיונות שעוברים עליו – שאז הוא בטח לא בר הכי לפתור בעיות כי אין מוח וחשק ורק כעס וקפידות והמוח מבולבל…

אבל עם שמחה זוכים להפוך את הירידה לעליה, להמתיק את כל הדינים, לכל הישועות ומדריגות רוחניות.

ע”י השמחה אפשר לרפאות את כל המחלות שבעולם. אדם רואה שהוא נכשל, שהגוף התגבר עליו, הייצר הרע מנסה להתגבר עליו ורוצה להפילו בעצבות ומרה שחורה, אף על פי כן אסור לו ליפול בדעתו !!

העיצה צריך מיד לחפש חברים, לרקוד איתם, לשמוח איתם, לעשות איזה דבר מצווה חסד, צדקה, להועיל ולעשות טוב לאחרים לעצמו איזה גלידה טובה… להגיד תהלים, לחפש כל מיני עצות העיקר לצאת המעצבות וקטנות המוחין ולהיות שמח – ששם נמצאת הברכה !

בשמחה תמיד

ברסלב מאיר

מאמר מקושר

תגובה אחת חביבה ביותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button

מתנות לאביונים ומחצית השקלמתנות לאביונים היא אחת מהמצוות החשובות הנוהגות בחג הפורים, והיא חלה על גברים ונשים כאחד. המצווה מחייבת כל אדם להעניק מתנות במהלך החג לשני אביונים לפחות, מתנה אחת לפחות לכל אחד – וזאת כדי להרבות שמחה בעם ישראל ! ודווקא עי”ז מתקבלות כל התפילות, כמו שנותנים לעניים ביד רחבה לשמח אותם, כך נותנים לנו משמיים ועונים לתפילותינו – שאנחנו, כל אחד מאיתנו עני עם הצרות שלו והקשיים שלו בחיים (ממולץ לקרוא – תפילה לתורמים מתנות לאביונים).

צדקה מרחיבה ומעשירה – ע”כ ראוי להרבות במתנות לאביונים יותר מלהרבות בסעודתו. את המתנות לאביונים – מחלקים בסתר ובכבוד למשפחות נזקקות וילדים עניים – “בו ביום”.
בואו תזכו בנו – תרמו בשמחה ותצליחו כל השנה… מתנות לאביונים
052-565-2005
Close