תפילה של הסביבון

תפילה של הסביבון | ערוך ומלוקט ע”י ישיבת ברסלב מאיר

רבינו הקדוש (רבי נחמן מברסלב) מסביר שהסביבון הוא בחי’ סוד ההשגחה,
השם יתברך מסובב את כל מאורעות חיינו בכל רגע לטובתינו, להביאנו לתכלית האמיתי והנצחי.

אדם מסתובב בעולם כמו סביבון, פעם נמצא למטה ופעם למעלה, נופל וקם.
לפעמים זה כמו סחרחורת לא מובנת ומתסכלת…
אבל צריך לדעת היטב שיש מי שמסובב את הסביבון
והוא יודע איך להביא אותך על ידי הסיבובים
אל ההכנעה והשיפלות הנדרשת
כדי שיהיו לך כלים רוחניים להבין ולקלוט את האמת הנצחית.

אז תזכרו “אין ייאוש בעולם כלל” יש מי שמסובב הכל מלמעלה,
גם אם נראה לכם שזה ממש הפוך מההיגיון והטוב, והדברים לא מובנים –
תזכרו ! אין לנו מושג מה ההשגחה מכוונת בכל סיבוב ועניין.
רק להלל את השם יתברך, להעלות עוד תפילה ועוד תפילה,
להתחזק לעשות את רצון השם והתחזק באמונה – להאמין שהכל מלמעלה לטובתינו.

תפילה של הסביבון

רבים מכאובים – לרשע, והבוטח בהשם – חסד יסובבנו !

“כל גוים סבבוני, בשם יהוה כי אמילם, סבוני גם סבבוני, בשם יהוה כי אמילם, סבוני כדבורים דעכו כאש קוצים בשם יהוה כי אמילם”. “ולא נסוג ממך תחינו ובשמך נקרא”. “עזרנו בשם יהוה עושה שמים וארץ”. “וידעו כי אתה שמך יהוה לבדך, עליון על כל הארץ”.

יהי רצון שבזכות וכוח הסיבובים שאנחנו מסובבים את סביבון, כל המשטינים והמקטרגים ועין הרע והכישופים והצרות והבלבולים העוברים עלי ועל כלל ישאל, כולם ידעכו כאש קוצים כמו שהשמן הולך ונכלה עד תומו… ואני בחסדך אזכה לדעת אמיתית לדעת כי אתה השם יתברך ריבונו של עולם מסובב כל עלמין וממלא כל עלמין מסבב כל הסיבות תסובב ברחמיך לטובה, באופן שנזכה לשוב אליך באמת, ולא נשוב עוד לכסלה, הכל כדי שנכיר ונתעורר להתקרב אליך ונזכה לעשות רצונך כל ימי חיינו לעולם.

אנא זכני בכל שמונת ימי חנוכה לסובב את הסביבבון ובכוח הסיבובים אזה להכיר בידיעה שלימה כי הכל  מלמעלה בהשגחה פרטית לעורר ולקרב אותי לעבודתך אבל מה אעשה אבינו אב הרחמן המרחם רחם עלינו כי אין בנו דעת להבין ולהשכיל ומסביבי מסובבין כל מיני רעות ובלבולים וצרות ואין כוח לסבול את אריכות הגלות של עם ישראל בכלליות ובפרטיות שעובר עלי בפרטיות חיים היום יום (ופה יפרט את מכאובי ליבו) שמרני אל כי אתה סתר לי מצר תצרני רני פלט תסובבני סלה, מצר תצרני, להיות יציב וקשור אליך תמיד במנוחת הנפש בסוד הסביבון עשה עימי במתנת חינם ועשה וזכני להודות לך כמו בימי החשמונאים ולשיר ולשמוח בישועתך ולומר – נס גדול היה פה – פה ממש עימי שפל ברך מאשפות ירים אביון להושיבי עם נדיבים עם נדיבי עמו… לקרב אותי לעבודתך ולהכיר אותך הן בתורה ותפילה ומידות טובות ויישוב הדעת כמו שמאירים לנו בחכמה הצדיקי אמת שבכל דור…

מאמר מקושר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *