חג פורים

איך ומה כדאי לעשות כדי לקבל את ימי הפורים בשמחה אמיתית

מכירים שירים של חג פורים ?
אני פורים אני פורים שמח ומבדח…
הלא רק פעם בשנה חג פורים אבוא להתארח, על כן ראוי לכל אחד לשאול את עצמו…

חג פורים שמח

פורים,ליצן, פורים שמח
חג פורים שמח

איך מקבלים את אור חג פורים?
ראשית נעסוק בקבלת האור והקדושה של כל חגי ישראל הוא בקיום מצוותיו המיוחדות כפשוטו.

בעיקר על פי חסידי ברסלב – יהדות בטעם טוב !
וזה בעיקר כאשר אדם לומד ומבין את משמעותן העמוקה ומה עליו לכוון,
בודאי שהאור פועל בנשמתו פי כמה וכמה, כשם שתפילה ללא כוונה אינה תפילה, ותפילה עם כוונה היא נקראת נשמת התפילה (הכוונה).

כך גם בעשיית המצוות המעשיות כתיקונם ובשלמות הראויה להם, שידע האדם מה עליו לכוון לרצון השם יתברך, ומה הוא יכול לקבל באותה מצווה, כי בודאי שכדי להשיג את הכוונה בשלמותה לרצון השם יתברך ובעומקה האינסופי, נשגב מדעתינו אבל לעשות את המצווה בזמנה בשמחה ובחיות והתלהבות כל אחד יכול לעשות ולהשיג ולשמוח את השם לפי מה שאדם הכין את עצמו וחימם את עצמו לפני עשיית המצווה.

על כן ננסה ללמוד כפי ערכנו את כוונות מצוות חג פורים ובפרט להשקיע בתפילות לקיימם בהתלהבות ובשמחה כראוי שהם עיקר השימות של המצוות.

הכנה לקבלת אור ימי הפורים:

נתינת זכר למחצית השקל, פרשת זכור, תענית אסתר, והשמחה !ארבעה הלכות פורים ומנהגי פורים הכנה לשמחת "חג פורים" העיקריות:1.מקרא מגילה – בלילה וביום, עם תחפושות בבית הכנסת, יש לשים לב – בלי להחסיר אף מילה ! (עיין פרטי ההלכה בקיצור שולחן ערוך).

2.משלוח מנות (2 מנות לפחות, אוכל המספיק לסעודה רגילה. לא אוכל שאינו מבושל, כלומר שצריך לבשלו כגון עוף קפוא, ולא יוצאים ידי חובת המצווה רק בממתקים !!).

3. מתנות לאביונים – מצוות צדקה לעניים, נאמר בפורים "כל הפושט יד נותנים", וכל המוסיף מוסיפין לו ! ובפרט יתן לעניים הגונים הם לומדי התורה ועובדי השם יתברך. ויש לכוון במצווה זאת שבזכות הצדקה – יתנו לו משמיים בחסד (כמו שגומל עם עניים) את מה שהוא מבקש בתפילותיו !

4.משתה ושמחה – סעודת פורים בשר ויין ומטעמים, עם המשפחה ועם חברים, יש שעושים חידון פורים וקטעים מצחיקים, . "חייב איניש לבשומי בפוריא" והשתייה – "עד דלא ידע" אבל בלי סמים ובלי להיות משוגע שיכול להרוס ולעבור על החוק ודיני התורה !

נ.ב יש להזכיר שבתפילה ובברכת המזון, מוסיפים "על הניסים…".
בברכת חג פורים שמח

ובשמחה תמיד חסידי ברסלב

הראה עוד

מאמר מקושר

תגובה אחת חביבה ביותר

  1. שלום רב .בזכות כל הצדיקים שבדורנו והאור מופלא רבי נחמן מברסלב בשמחה גדולה לחסידי ברסלב אנא ברכו אותי שיתבטלו מעליי הדינים והמישפטים מעליי שאזכה לפרנסה בשפע רוחניות טובה בריאות .ושמחה גדולה בלב .ולכל עם ישראל .בכבוד רב .וחג שמח.

כתיבת תגובה