תיקון הכלליתפילה

מצפים לישועה

קולי אל אלקים (תהילים)  

פורים

אמר המעתיק : יש להעיר ולהאיר הערה והארה

לכל התורמים ואלו המוסרים שמות לברכה ותפילה

למוקד התפילות של חסידי ברסלב – המצפים לישועת ה’.

יש הרבה שחושבים שאם יתנו צדקה בעבור שיתפללו עבורם שחייבים לפעול ישועתם, ואם נתנו סכום פעוט סמלי או מרובה ולא התקבלה תפילתם אז הם כבר מתייאשים מתפילתם באומרם כבר ניסיתי או פונים לנסות מזלם במקומות אחרים – זה אינו כן !!

כי על מנת לפעול באמת ע”י תפילה, יש הרבה הרבה עניינים ואופנים איך להמתיק את הדין, ומתי העת והרצון הנכון לכך..,

והשם שומע תפילה – ואין שום תפילה נאבדת והולכת לריק אלא כל תפילה עושה רושם ופועלת את פעולתה, ויש להרבות בתפילות כנאמר במאמר של ראש הישיבה דלהלן…

קולי אל אלקים, ואצעקה קולי אל אלוקים, והאזין אלי. מה דקאמר פעמיים “קולי אל אלקים”, משום שכך דרך התפילה, שצריכים להתפלל שוב ושוב ושוב ושוב.., ולא להתרשל, ולא להתייאש ולחשוב שה´ לא שומע בקולו או לא רוצה בתפילתו, וכיוצא ממחשבות ייאוש שתוקפים לכל מי שצריך ישועה והתפלל עידן ועידנים וטרם נענה !! אלא צורת התפילה ודרך התפילה כן הוא – להתפלל ולחזור ולהתפלל על אותו ענין, בבחי´ קוה אל ה´, חזק ויאמץ לבך וקוה אל ה´.

והנה מה דקאמר בסיפא דקרא והאזין אלי פשוט וברור [שרוצה שיאזין לתפילה ויקשיב לבקשות והטענות וההפצרות], שכן צריך להיות תקוות כל מתפלל [שיהי לו אמונה שאכן שומעים ומתייחסים לתפילתו], והרי על כן מתפלל.

אלא ואצעקה יש להבין… ויש לומר שידוע שצעקה — היא מעומק הלב, וקאמר: שכשיתפלל ויצעק מעומק הלֵב — אזי בוודאי יאזין אליו. וגדר “עומק הלב” — ניכר וידוע היטב למתפלל עצמו, כשצועק מעומק כאב.  

(מתוך הספר של ראש הישיבה פירוש על התיקון הכללי)

תגים

מאמר מקושר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button

מתנות לאביונים ומחצית השקלמתנות לאביונים היא אחת מהמצוות החשובות הנוהגות בחג הפורים, והיא חלה על גברים ונשים כאחד. המצווה מחייבת כל אדם להעניק מתנות במהלך החג לשני אביונים לפחות, מתנה אחת לפחות לכל אחד – וזאת כדי להרבות שמחה בעם ישראל ! ודווקא עי”ז מתקבלות כל התפילות, כמו שנותנים לעניים ביד רחבה לשמח אותם, כך נותנים לנו משמיים ועונים לתפילותינו – שאנחנו, כל אחד מאיתנו עני עם הצרות שלו והקשיים שלו בחיים (ממולץ לקרוא – תפילה לתורמים מתנות לאביונים).

צדקה מרחיבה ומעשירה – ע”כ ראוי להרבות במתנות לאביונים יותר מלהרבות בסעודתו. את המתנות לאביונים – מחלקים בסתר ובכבוד למשפחות נזקקות וילדים עניים – “בו ביום”.
בואו תזכו בנו – תרמו בשמחה ותצליחו כל השנה… מתנות לאביונים
052-565-2005
Close