שאלה לרב

במה הדבר תלוי בבחירה שלי או בתפילה ?

שאלה: התחזקתי מאוד לאחרונה לפעול ישועות בכמה עניינים, על ידי שהתנצחתי כביכול עם השי”ת, להפציר ולהתחנן בטענות שיעזור לי. אך רציתי לשאול לענין תפילה על מידות רעות, וכי אני אמור לצפות בתפילה שה’ ישנה ויתקן את מידותי הרעות, זה הרי דבר שנתון לבחירה שלי?

תשובה: חז”ל אמרו, ‘יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום, ואלמלא הקב”ה עוזרו לא יכול לו’, נמצא שמוכרחים אנו לעזרתו יתברך  [למרות הבחירה שהיא תלויה אך ורק בנו, לתקן ולשפר את המעשים והמידות..,]. ובעצם חלק גדול מאד מהבחירה שלנו היא בעצם התפילה שאנו מבקשים ומפצירים בו שיבוא יותר ויותר לעזרתנו שנצליח להפנים ולהשתנות במעשים.

בברכת התורה ולומדיה

חסידי ברסלב – ישיבת ברסלב “נצח מאיר”

לשליחת שאלות >> WWW.BRESLEVMEIR.COM/ASK

מאמר מקושר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button

מתנות לאביונים ומחצית השקלמתנות לאביונים היא אחת מהמצוות החשובות הנוהגות בחג הפורים, והיא חלה על גברים ונשים כאחד. המצווה מחייבת כל אדם להעניק מתנות במהלך החג לשני אביונים לפחות, מתנה אחת לפחות לכל אחד – וזאת כדי להרבות שמחה בעם ישראל ! ודווקא עי”ז מתקבלות כל התפילות, כמו שנותנים לעניים ביד רחבה לשמח אותם, כך נותנים לנו משמיים ועונים לתפילותינו – שאנחנו, כל אחד מאיתנו עני עם הצרות שלו והקשיים שלו בחיים (ממולץ לקרוא – תפילה לתורמים מתנות לאביונים).

צדקה מרחיבה ומעשירה – ע”כ ראוי להרבות במתנות לאביונים יותר מלהרבות בסעודתו. את המתנות לאביונים – מחלקים בסתר ובכבוד למשפחות נזקקות וילדים עניים – “בו ביום”.
בואו תזכו בנו – תרמו בשמחה ותצליחו כל השנה… מתנות לאביונים
052-565-2005
Close